Depresja choroba cywilizacyjna naszych

Informacje

Dodany: 2020-06-27
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu
art

Depresja choroba cywilizacyjna naszych czasów

Psychiatrzy coraz częściej alarmują, że jedną z najgroźniejszych chorób jest w dzisiejszych czasach depresja. I należy zgodzić się z tym - w końcu nie jest tajemnicą, że w Stanach Zjednoczonych czy choćby w Norwegii coraz większa liczba osób cierpi na depresję. Można śmiało powiedzieć, że depresja to taka choroba, która zasadniczo dotyka ludzi mieszkających w bogatych krajach. Badania głoszą, iż takie osoby, które cierpią na depresję mają sporo mniejsze szanse na dożycie emerytury, aniżeli osoby, które nie muszą żyć z tą jakże uciążliwą chorobą.

Głównie mowa w tym momencie o samobójstwie, lecz także innych chorobach, np. związanych z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, że trudno ją wykryć. Przecież te osoby, które mają depresję, po prostu nie bardzo chcą się do niej przyznać lub ukrywają się. I właśnie dlatego nawet ludzie, którzy mają radosne życie powinni mieć możliwie jak największą wiedzę na wszelkie zagadnienia mające związek z depresją. Dzięki tego typu wiedzy można pomóc np. pomóc własnemu przyjacielowi.

Choć naturalnie jak już wcześniej zostało napisane, trudno wykryć depresję. Lekarz bez żadnego kłopotu to zrobi, lecz zwykłym osobom ciężko jest odróżnić zły humor od depresji. Warto pomyśleć jak walczyć z depresją. Z całą pewnością jeżeli depresja długo się utrzymuje, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy psychiatrów. Wiele osób bardzo się obawia psychiatrów, ponieważ w dalszym ciągu np. psychoterapia to tabu, ale naprawdę nie należy niczym się przejmować.

Chociażby z tego powodu, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest w 100% anonimowa. Poza tym nie jest powiedziane, że w każdym przypadku psychiatra jest niezbędny - możliwe, iż wystarczy psycholog. Czasami rozmowa z mądrym psychologiem powoduje, że zrozumiemy popełnione przez nas błędy. Przykładowo - często psychologia może odpowiedzieć na dużo naszych pytań, ale również sporo ich zadać. A więc depresja to taka choroba z którą należy zawsze walczyć - od nas zależy czy za rok nadal będziemy na wszystko narzekali oraz żyli w jednym wielkim smutku albo zawalczymy o komfort życiowy.